Pękające pięty

Popękane pięty to nie tylko defekt kosmetyczny, ale przede wszystkim niebezpieczna dolegliwość. Pękają, gdy skóra jest bardzo sucha, nosimy niewłaściwe obuwie, mamy nadwagę lub w skutek niedostatecznej higieny. Niedożywienie lub bardzo uboga dieta oraz niedostateczne ilości płynów także wpływają na stan skóry.

Pęknięcia wyglądają jak szczeliny, zwykle tylko w zrogowaciałej części naskórka. Bywa jednak, że są o wiele głębsze i sięgają aż do skóry właściwej. Wtedy pięty bolą przy każdym kroku, krwawią, a niekiedy nawet ropieją.

 

Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ przez poranioną skórę wnikają do organizmu bakterie i wirusy. Łatwo wtedy o zakażenie i poważne kłopoty zdrowotne.

Pękające pięty są złożoną przypadłością dlatego najczęściej nie wystarcza pojedynczy zabieg. Profesjonalne leczenie pięt jest długotrwałe i wymaga bezwzględnej współpracy klienta z podologiem.

Zabieg należy powtarzać co 2-3 tygodnie, aż do całkowitego wyleczenia skóry. Między kuracjami smarujemy stopy przed snem wskazanym preparatem i zakładamy bawełniane skarpetki. Rano zaś nakładamy krem do suchej skóry.