Jesteśmy jedynym gabinetem podologicznym na wybrzeżu zajmującym tak szeroko pojętą specjalistyczną pielęgnacją stóp.

Zabiegi podologiczne, które oferujemy mają różnoraki charakter a personel posiada szeroki zakres wiedzy z nauk medycznych tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortozy, wkładki ortopedyczne).

o nas

W Polsce wiedza podologiczna jest jeszcze mało rozpowszechniona. Podolog czyli osoba zajmująca się specjalistyczną pielęgnacją stóp nie jest na pewno lekarzem. Nie jest też osobą zajmującą się kosmetycznym zabiegiem pedicure.

Podolog to ktoś pomiędzy tymi osobami. Podolog nie leczy, lecz zapobiega powstawaniu zmian chorobowych lub przeprowadza określone terapie. Zwykła codzienna czy kosmetyczna pielęgnacja stóp nie mogą być mu obce ale z drugiej strony powinien mieć szeroką wiedzę na temat wszelkich patologii i schorzeń w obrębie kończyn dolnych, jak również bardzo duże umiejętności manualne, zdobywane zwykle całymi latami.

Często to podolog jest specjalistą, który diagnozuje chorobę w jeszcze nierozpoznanym dla pacjenta stadium i kieruje go do lekarza np. w celu wykonania badania pod kątem np. grzybicy, infekcji bakteryjnych itp.
 
Podologia to również profilaktyka, mająca na celu sprawić by nogi jak najdłużej były zdrowe i sprawne. Poinformowanie klienta w jaki sposób o nie dbać, żeby nie traktować ich jedynie jako narzędzia do poruszania się, a narząd, o który trzeba dbać tak samo, jak o serce czy nerki.

Większość swojego życia spędzamy w pozycji pionowej, opierając ciężar ciała na stopach w wyniku czego mogą powstawać dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego np. halluksy, palce młotowate, ostrogi piętowe, dolegliwości układu krążenia np.: żylaki; lub dolegliwości związane z bolesnymi zmianami na skórze np. modzele, nagniotki, odciski, brodawki itp.

Pomimo, iż stopy są tak istotne dla naszego zdrowia to wciąż są najmniej zadbaną częścią ciała, a w rzeczywistości to właśnie one są odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia i wpływają na naszą aktywność ruchową oraz samodzielność.

Właśnie dlatego powinniśmy zwrócić na nie szczególną uwagę.

W naszym gabinecie zawracamy szczególną uwagę na przestrzeganie zasad higieny. Narzędzia, którymi pracujemy są każdorazowo myte w myjce ultradźwiękowej, dezynfekowane w preparacie o szerokim spektrum działania oraz sterylizowane w autoklawie. Preparaty, które wykorzystujemy w naszym gabinecie są znana i cenione na rynku kosmetycznym.

Naszym klientom oferujemy również specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji stóp.

Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z dostępnej oferty.