Zabiegi fizjoterapeutyczne

  • Masaż leczniczy kończyn dolnych – oddziaływanie mechaniczne na skórę, powięź, mięśnie, ścięgna, więzadła, układ nerwowy, naczynia krwionośne i limfatyczne. Masaż bazuje na technikach masażu klasycznego skupiając uwagę na obszarze powodującym dyskomfort. 

  • Masaż stóp – techniki masażu klasycznego i leczniczego. Dostosowane do potrzeb pacjenta. Obejmuje masaż stawów i aparatu mięśniowo-więzadłowego polepsza ukwienie, zwiększa elastyczność więzadeł i przyczepów mięśni oraz przede wszystkim poprawia ruchomość stawów.
  • Drenaż limfatyczny kończyn dolnych – manualny masaż, usprawnia pracę układu krwionośnego i limfatycznego, przepychając nagromadzoną limfę z kończyn dolnych do najbliższych węzłów chłonnych. Do głównych zadań masażu należy: przeciwdziałanie lub likwidacja obrzęków: zapalnego, chłonnego i zastoinowego oraz przyspieszenie usunięcia z organizmu produktów przemiany materii.  Zabieg powinno przeprowadzać się co drugi dzień.

  • Diagnostyka stóp i postawy ciała – wykorzystanie techniki podoskopowej w określaniu wad i dysfunkcji stóp, kończyn dolnych oraz całego ciała. Podoskopowa diagnostyka służy do oceny nacisku stóp na podłoże zarówno podczas stania jak i przetaczania (chodu). Badanie ma charakter statyczny i dynamiczny umożliwiając wgląd w ewentualne zaburzenia nacisku stóp u badanej osoby. 

  • Ćwiczenia korekcyjne kończyn dolnych – poprawiają prace mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Badania manualne, podoskopowe, pomiary i testy pozwalają określić zakres i rodzaj ćwiczeń korekcyjnych.