Zadbaj o stopy na lato

Za nami najzimniejsza pora roku, zmieniamy obuwie na lżejsze, wkrótce nadejdzie lato i odsłonimy stopy. Sprawmy,  aby pięknie prezentowały się w sandałkach czy klapeczkach.

Jak zadbać o stopy przed latem?

  • Zwróćmy uwagę czy pojawił się na nich zrogowaciały naskórek?
  • Może odciski, może modzele?
  • Jak wyglądają paznokcie?
  • Czy pięty nie są zbyt grube lub popękane?

Jeśli tak, umów się na wizytę do Gabinetu Podologicznego PediKos. Tam specjaliści profesjonalnie zadbają o Twoje stopy. Usuną zmiany skórne, przywrócą blask Twoim paznokciom, w razie konieczności zaopatrzą w indywidualne wkładki korekcyjne. a także podpowiedzą jak ograniczyć powstawanie takich zmian.

 

Pamiętajmy aby regularnie skracać paznokcie (średnio co 2 tygodnie), nawilżać i natłuszczać skórę stóp. Usuwanie nadmiernie narastającego naskórka pozostawmy specjalistom, ponieważ zbyt częste i agresywne ścieranie zrogowaceń skutkuje jeszcze szybszym namnażaniem naskórka.

Boso po naturalnym podłożu

Korzystajmy z możliwości chodzenia boso po naturalnym podłożu: piasku, trawie. Stopy odpoczną od usztywnienia obuwia, w które je na co dzień ubieramy. Ułatwi to krążenie krwi i limfy. Wzmocnią się mięśnie stopy i podudzia. Poprawi propriocepcja, czyli kontrola i stabilizacja stawów w kończynach. Masaż wrażliwych stref podeszwy korzystnie wpłynie na pracę innych organów ciała i na nasz nastrój.